Tło biegacze
pl en
Facebook YT
Nightskating Siedlce

1000 x 500

Nightskating to nocny przejazd na rolkach ulicami miasta. Impreza adresowana jest do sympatyków rolek w każdym wieku.

Pierwszy debiutancki Nightskating Siedlce odbył się Druga edycja Nightskating Siedlce odbyła się w piątek 22 kwietnia. Start i meta – Rolkowisko Ośrodka Sportu (ul. Prusa 6).

Na dobry początek o godz. 18:00 na Rolkowisku odbyły się otwarte warsztaty rolkarskie z  instruktorami z grupy I Love Rolki, czyli Ewelina Czapla i jej team. W półtoragodzinnych warsztatach wzięło udział kilkaset osób. W trzech grupach: dzieci, początkujący i zaawansowani szlifowali swoje umiejętności rolkarskie i uczyli się nowych trików. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali nagrody-niespodzianki pamiątkowe koszulki, odblaski i kolorowe światełka.

Przejazd wyruszył po godz. 20:00 z parkingu przed Rolkowiskiem. Uczestnicy mieli do pokonania nowa 17-kilometrową trasę ulicami miasta. Specjalnie dla najmłodszych – wiekiem i poziomem zaawansowania – pierwszy odcinek do specjalna mała pętla licząca około 3,7 km. Po tym etapie najmłodsi wrócili na Rolkowisko, pozostali śmiałkowie pojechali dalej, pełne 17 km.

mapka

Kolumnę rolkarzy poprowadziła oldschoolowa ciężarówka z muzyką na żywo. O oprawę muzyczną zadbał nie kto inny, jak duet DJ Bulb i Prykson Fisk! Udział w imprezie oczywiście bezpłatny. Wymagana jedynie umiejętność swobodnej jazdy na rolkach, skręcania i hamowania oraz dużo pozytywnej energii. Obowiązkowe kaski, ochraniacze i odblaski – żeby być bezpiecznym i widocznym! Przejazd zakończył się około godz. 22:00 after party na Rolkowisku dalszymi pokazami, zabawami i konkursami z nagrodami.

W przejeździe wzięło udział ponad 800 osób!

 sponsorzy